Loading...
Spa & Wellness 2017-03-01T12:31:25+00:00

SPA

Şifalı sular ile yapılan bakım.

Spa, şifalı sular ile yapılan bakım demektir. Spa pazarı epey gelişmesine rağmen Türkiye’de yeni gelişmekte olan bir sektördür. Spa, hızla gelişmekte olan bir kavram ve dünyanın birçok yerindeki resort ve otel komplekslerinde yer almaya devam ediyor. Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran özellikler, mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de dahil merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmet sunuyor.

Spa müşterileri genelde vücut bakım programlarını tecih ediyor. Rahatlatıcı aroma yağları ile salt body peeling’in kombine edilerek masaj teknikleriyle kişiye uygulanan bu bakım, hem vücudu, hem de ruhsal rahatlatmayı sağlıyor. Masaj yağı içeriğindeki citrus aromaları sayesinde kan dolaşımını hızlandırıp, vücuda zindelik kazandırırken, salt body peelingle de cildi ölü deriden arındırıyor. Bunun ardından toz halindeki deniz yosununu su ile kıvamlaştırarak kişinin komple vücuduna sürülmesi sağlanıyor. Stretch filmlerle bandajlayarak dermolife cihazına kişi yatırıldıktan sonra titreşim usulüyle kan dolaşımının hızlandırılması ve cihazın püskürttüğü aroma buharı ile de

vücudun toksinlerden arındırılması sağlanıyor.
Cihazda bulunan farklı renk yansımaları, renk terapisi de yaparak kişinin ruhsal yönden dinlenmesine ve rahatlamasına olanak veriyor. Bunun yanında kullanılan bir diğer yöntem de deniz tuzları ve yosunlarıdır. Bunlar, mineralleri bakımından zengin ve aynı zamanda içeriklerinde cilt proteini olan elastini artıran ön maddeleri içerirler. Bu sebepten dolayı, spa merkezlerinde bu tarz uygulamalara çok dikkat edilmelidir.

Tüm bu uygulamaların amacı, vücudun su ve tuz dengesini ayarlaması, bedene enerji kazandırmaları, yorgunluğu ve ağrıyı almaları ile cilt proteini olan elastinin yeniden yapılanmasını sağlamaktır.

ÜRETİM TESİSLERİMİZ

Ahşap İşleme Tesisi
Modern Spa Wellness’larda kullanılan ahşap panel, kaplama, özel nitelikli mobilya, sauna, hamam kapıları gibi tüm ahşap üniteler merkezimizde üretilir. Ahşabın niteliklerinin arttırılmasından şekillendirilmesine, kaplanması, boyanması veya cilalanması yine aynı merkezde gerçekleşir. Kendi ahşap sauna aksesuarlarını da üreten Juno yetenekli ve marka değerlerine gönülden bağlı ekibi ile gurur duyuyor.

Taş İşleme Tesisi
Modern Spa Wellness’lar için Juno Türk Hamamları, Buhar Odaları, Buz Çeşmeleri, Hidromasaj Havuzları ve yapı elemanları gibi birçok ürünü kendi bünyesinde tasarlamakta ve üretmektedir. Kullandığı tam otomatik kesim, profil ve cilalama sistemleri ile yüksek bir üretim hızına sahip olan tesis aynı zamanda zengin bir taş yelpazesinde üretim yapabilme kapasitesine sahiptir. Mermer ile üretilen tüm iç mekan zemin, banyo, merdiven, resepsiyon gibi bölümleri tasarlama, üretme ve uygulama yeteneğine sahip tesis teknolojiye yatırım yapmaktadır.

Metal İşleme Tesisi
Metali ihtiyaç duyulan tüm konstrüksiyonlar, aksesuarlar ve kaplamalar için işleyebilen tesis, otomatik kesim makineleri, hizalama, kaynaklama, yüzey hazırlığı, boya gibi birçok yeteneğe sahiptir. Spa Wellness konstrüksiyonunda görünen metal bölümlerin olduğu gibi, görünmeyen bölümlerde yer alan sağlamlaştıran, taşıyan, şekillendiren iç konstrüksiyonlarında da etkin üretim kapasitesine sahiptir. Tesis özel üretimlerin yanı sıra seri olarak yangın çıkış kapıları üretimi de gerçekleştirmektedir. Juno bu konu üretimi ile ilgili uluslararası sertifikalara da sahiptir.

CTP İmalat Tesisi
Tüm ıslak mekanlarda kritik noktaların çözüm malzemesi CTP ( Cam Takviyeli Polyester ) Nemli ve sıcak ortama dayanıklı uzun ömürlü, hafif, esnek ve tasarımda sınır tanımayan uygulama tekniği ile vazgeçilmez ürünümüzdür. Juno tasarladığı ve ürettiği SPA merkezlerinde Özellikle tüm ıslak mekan tavanlarında, hamam kubbesi, buhar odası tavanı ve dekoratif duvar kaplama imalatı gerçekleştirmektedir.

Ürünlerimiz

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bir çözüm…

Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, JUNO buhar odaları alanında da çözümlerini sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz.

Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır.

Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz…

Buhar Nedir? Buhar Banyosunun Faydalarına Kısaca Bakış
Buhar banyosu, ister kuru (sauna) ister ıslak (buhar) olsun, vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Ter, neredeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu yüzden de cilt bazen üçüncü böbrek olarak adlandırılır. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.
Vücut sıcaklığı yükseldikçe vücudun buna doğal tepkisi terlemek ve böylece terin üzerinden buharlaşması ile kendisini serinletmektir. Saunada, insanın toksinle dolu terleri vücut üzerinde kurur. Bu yüzden de sauna seansı sonrasında duş alınması tavsiye edilir. Ancak %100 nem ortamı sağlayan buhar banyosunda bu buharlaşma mümkün değildir, bu yüzden değerli vücut ısısında düşüş ya çok az gerçekleşir veya hiç olmaz. Çok miktarda terlersiniz, ama teriniz buharlaşmaz ve cildinizin üzerinde kurumaz. Daha yüksek nem seviyesi, vücut ısısını daha da arttırarak birincil ısı transfer mekanizması haline gelir ve vücut üzerinde önemli miktarda yoğunlaşmaya sebep olur.

Hipertermi prosesinin temizleme ve iyileştirme gücü, vücut sıcaklığı 38-39,5 °C’ye ulaşıncaya kadar başlamaz. Bu vücut ısınması, buhar banyosunda saunaya göre daha çabuk ve daha etkin bir şekilde gerçekleşir ve sadece 10-15 dakika zaman alır. Buhar banyosunun diğer bir faydası, kardiyovasküler sistem üzerindeki uyarıcı etkisidir. Nabız atışı, 15-20 dakikalık bir seans sırasında dakikada ortalama 75 vuruştan, 100-150 vuruşa çıkar. Böylece, kan dolaşımı hızlanır ama tansiyon yükselmez, çünkü sıcaklık etkisiyle kan akışı hızlanırken, bir yandan da ciltteki kılcal damarlar genişlemektedir.
Buhar banyosu ve buhar inhalasyonu, solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda ve astımda önemle tavsiye edilir.

1. Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar.
2. Havayı nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.
3. Buhar, spazmlı solumayı (astım, boğmaca) iyileştirir.
4. Buhar, sekresyonu serbestleştirerek boğazdan ve akciğerlerden mukus salgılanmasını uyarır.
5. Buhar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır.
6. Buhar, mukus zarlarını aşırı kurumaktan korur.

Buhar odası ile sauna arasındaki farklar nedir?

Buhar Odası

 • Jeneratör odanın dışındadır.
 • Sıcaklık en fazla 45 °C civarındadır.
 • Nem oranı %100’e yakındır.
 • Duvar/tavan seramikleri kullanılabilir.
 • Eğimli tavan önemle tavsiye edilir.
 • Zeminde kanal olması gerekir.
 • Tüm iç yüzeylere sızdırmazlık kaplaması yapılmalıdır.

Sauna

 • Sauna ısıtıcısı odanın içindedir.
 • Sıcaklık en fazla 90 °C civarındadır.
 • Nem oranı %25’e varır.
 • Duvarda ve tavanda seramik malzemeler bulunmaz.
 • Tavan düzdür.
 • Zemin kanalı gerekmez.
 • Su geçirmezlik özelliği gerekli değildir.

BUHAR ODASI EKİPMANLARI:
DEVATEC Buhar jeneratörü, rezistanslı klasik buhar jeneratörlerinden farklı yeni bir sistemdir. DEVATEC Buhar jeneratörü rezistans sistemi ile çalışmaz, su içerisinde bulunan mineraller vasıtası ile elektrotlar arasında elektrik akımı oluşturmak ve bu sayede açığa çıkan ısı enerjisi ile buhar üretimi sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde kazan içerisinde kireçlenme ve rezistans arızalarına son verir. Zaman ayarlı otomatik boşaltma sistemi mevcuttur.

 • Kontrol : Dahili kontrol panosu ile kontrol edilir.
 • Özelliği : Aside karşı dayanıklı su tanklı, zaman, ısı, kontrollü, duvara monte edilir. Buhar odası dışına takılır.

pdfindir

Osmanlı mimarisinden günümüze kadar gelmiş olan hamam mimarisinin vazgeçilmez detaylarından biri olan hamam kubbesi ctp (cam takviyeli polyester) malzemesinden üretildiği için tasarım esnekliği hafiflik ve yüksek dayanıklılık göstermektedir. Hamam kubbesi işlenmiş bir malzemeden olması gerekmektedir ısı rutubet gibi etkenlere dayanıklı olması gibi ısıyı da tutabilmelidir. Cam takviyeli polyester hamam kubbesi imalatımızda farklı desen , aydınlatma sistemi ve çeşitli renk ve modellerde bir çok seçenek sunmaktayız. Kubbeli hamamların eski bir tarihi olup bu özelliğin yanında hamamı kullanan kişilerin rahatını sağlamak açısından önemlidir. Buharlaşan su yukarı çıktığında sıvı şekline geri döner. Tavanda biriken su kubbenin yardımı ile hamamı kullanan kişileri rahatsız etmeden kenarlara doğru akar kubbeler geleneksel ve tarihi hamamlarımızın ne kadar sağlam düşünceler üzerine oluşturduğunu gösteren önemli bir detaydır.
Juno bu işi özveriyle özenle sahip olduğu mimari donanımlarla müşterilerini son derece memnun edecek ctp hamam kubbeleri (ctp kubbe ) yapmaktadır.

Sıcak ve soğuk terapilerin ardından misafirlerin dinlenebilecekleri, ergonomik ve kullanıcı rahatlığı ön planda tutularak tasarlanan odalardır. Spa konseptine en uygun şekilde Juno Mimarisinin uygun malzeme seçimleriyle hayat bulan dinlenme odaları kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlamayı amaçlar.

Kova Duş Sistemleri
Sıcak terapi sonrası vücudun yoğun soğuk su akımı ile soğutulduğu duştur. Şok havuzuna alternatif olarak hijyen için tercih edilen sistemde 15 L civarındaki su özel teak ağacından imal edilen kovadan dökülür. Kova paslanmaz çelik ayaklar ile duvara monte edilir. Özellikle küçük alanlarda fazla yer kaplamayacak bu sistemi uygulamak daha avantajlıdır.

Macera Duş Sistemleri
Macera duşlarının amacı kan dolaşımını hızlandırırken farklı atmosferler yaratarak tazelenmeyi sağlamaktır. Tercihe göre birçok programlama seçeneği kurulabilen sistem değişik su püskürtme seçenekleriyle aynı zamanda masaj etkilidir. Farklı aydınlatmaların, ses efektlerinin ve esansların etkisi ile kendinizi bir yağmur ormanında ya da deniz kenarında hissedebilirsiniz. Juno farkıyla yaşayacağınız duş deneyiminin ardından yenilenmiş ve günün stresinden arınmış olacaksınız.

Salyangoz Duş Sistemleri
Yıllardır elde edilmiş tecrübe ile kurulan salyangoz duşlar spa katınıza çok farklı bir hava katacaktır. Dış yapısının ayrıcalıklı tasarım özelliğini seçeceğiniz iç duş sistemiyle arttırmak mümkündür. Salyangoz duşların içerisine istediğiniz duş sistemleri uzman ekiplerimiz sayesinde kurulmaktadır.

Spa Wellness’ın girişinde misafirlerini karşılayan, özel ve rutin dışında bir mekana girdiklerini hissettiren rahatlatan mekanlar tasarlıyor ve üretiyoruz. Dinlenme bölümleri, cafe, havuz ve çeşme düzenlemeleri, koridor ve zemin detayları, özel nitelikli kapılar, duvar kaplamaları, nişler, mobilyalar ve aksesuarlar ile zenginleştirilen seçkin mekanlar Juno’nun önceliğidir.

Spa Wellness’ın diğer bölümleri ile uyumlu, yüksek teknolojiye sahip ünitelerde kurgulanan fitness bölümü özel zemin uygulamaları, planlanmış bir kurgu içerisinde gerçekleştirilen yerleşim gibi birçok nitelik gözönünde bulundurularak hazırlanır. Kullanılan üniteler türlerinin en iyileri arasından seçilir.

Juno Mühendisliği ile yüzme havuzları iç mekân ve dış mekân olmak üzere tüm özellik ve büyüklükte tasarlanarak uygulanabilmektedir. Bu havuzları mekanınızın niteliklerine, tasarım özelliklerine bağlı kalarak ve konseptin doğal bir uzantısı olacak şekilde tasarlayabilir, alternatif form ve malzeme seçimleri ile zenginleştirebiliriz.

Dilerseniz havuzu mekana yeni özellik katacak şekilde planlayabiliriz. Hidromasaj sistemleri, şelaleler, fıskiyeler ve yine birçok alternatif malzeme seçenekleri…

SU İLE GELEN SAĞLIK…
Hidromasaj havuzları kullanıcı tarafından sıcaklığı kontrol edilebilen çeşitli jetler ve nozullar sayesinde vücuda masaj yaparak zindelik veren bir havuz türüdür. Hidromasaj havuzları özel tasarım ve üretim prosesi içeren ileri teknoloji kompozit malzemelerden üretilir. Dayanıklı ve hafif bu kompozit malzemeler deforme olmaz ve kolayca şekillendirilebilmeleri sayesinde mimarlarımıza engin tasarım olanakları sağlar.

Kar odasına göre daha farklı bir konsepte sahip kar çeşmeleri juno farkıyla kullanımınıza hazır hale getirilir.
Kar üreten cihaz konsepte uygun olacak şekilde duvara veya tavana monte edilir. Özel kaplamalarla kamufle edildikten sonra üretilen kar-buz parçaları kar haznesine dökülür.

Sauna ve buhar odası gibi sıcak mekânlardan çıktıktan sonra buz parçaları vücudu serinletmek için kullanılır. Soğuk duşa nazaran daha yumuşak bir sıcaklık geçişi sağlar.

Buz haznesinden alınan kar-buz parçaları önce kollara ve bacaklara daha sonra vücudun geri kalanına sürülmesiyle terapi tamamlanmış olur.
Bu sayede cilt canlanır, kan dolaşımı hızlanır ve bağışıklık sistemi güçlenir.

Sauna ve buhar odasından çıktıktan sonra kan dolaşımını düzenlemek için girilen özel olarak tasarlanmış odadır. Kabin haline getirilmiş özel tasarım ve malzemeli; elektronik cihazların mimari yaratıcılıkla buluştuğu sistemimiz şok havuzu veya şok kovası gibi ani soğuklardan hoşlanmayanlar için mükemmel bir alternatiftir.
Sistem içerisindeki kar tamamen doğal karla özdeş olup herhangi bir kimyasal madde içermez. Ailenizle beraber güvenle kullanabileceğiniz sistemimizde ısı -3°C’dir.
Her mevsimde size kar zevki yaşatan tasarımlarımızla sıcaktan bunalan bedeninizi yumuşak bir atmosferde soğutabilirsiniz.

Vücudunuzu soğuk terapi ile zinde tutan ürünümüz dolaşım sistemi ve varis problemleri içinde güvenle kullanabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.
Hem vücudunuz için çok yararlı hem de eğlenmeniz için eşsiz olan ürünümüzü juno kalitesiyle spa katınızın konseptine en uygun seçenekle hizmetinize sunmaktayız.

Kneipp sağlık sistemi, 19. yüzyılda yaşamış Bavyeralı bir rahip olan Sebastian Kneipp tarafından genel sağlık için geliştirilmiş holistik (bütünsel) bir sistemdir. Tüberküloz teşhisi konulan Kneipp kendisini iyi hissetmek amacıyla kilisedeki Çin kaynaklı eski tıp kitaplarını araştırarak doğal yollarla hastalığını tedavi etmeye çalışmış ve başarılı olmuştur. Kneipp her gün kasabanın ortasında akan soğuk suya girerek kendini tedavi etmiştir. Daha sonra Papa dahil pek çok kişi Kneipp ‘ın yöntemiyle tedavi olmuştur. Sebastian Kneipp’ın bu yaklaşımı hidroterapi, herbalizm ve aerobik egzersizleri içerir. Günümüzde Kneipp fizyoterapi klasik bir natüropati biçimidir.

Kneipp tedavileri arasında en etkilisi olarak bilinen Kneipp Havuzu “Suda Adımlamak” olarak ta bilinmektedir. Kneipp havuzu kapsamındaki iki ayrı tasarım kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır: Koridor Kneipp ve Yuvarlak Kneipp.

Kneipp havuzunda ayaklar sıra ile ısıtılıp soğutulmaktadır. Her bir seans 30-40 adım olmalıdır. Bu işlem sırasında baldırların kızıl bir renk olması dolaşım sisteminin tepki gösterdiğinin ve terapinin doğru yapıldığının göstergesidir. Suyun sıcaklığı 37°C ve soğuk su olarak seçilmelidir. Doktor kontrolünde uygulanan kürler kapsamındaki Kneipp banyosunda kollar ve bacaklar bakım küvetlerinin içindeki sıcak–soğuk sulara sokularak kan dolaşımı hızlanır. Bu şekilde dokuların oksijenle beslenmesi sağlanır. Kneipp ayak havuzunun düzenli olarak kullanılması damarları güçlendirmekte ve kan dolaşımını olumlu yönde etkilemektedir. Almanya’da özellikle varisli damarların tedavisinde ve stres sorunu olup gerginliğe bağlı baş ağrısı çekenlere, sınırda hipertansiyon vakası olanlara, diyabetlilere ve selülit şikayeti olanlara önerilmektedir.

Juno her ebat ve nitelikte Kneipp’ı kendi bünyesinde üretmektedir. Mermer, seramik, mozaik gibi birçok yapı elemanının kullanılabildiği sistemler kullanıcı tercihlerine, mekan niteliklerine göre planlanabilmektedir.

Masaj, sinir ve kas sistemleri ile kan dolaşımının işlevlerini düzeltmek amacıyla belirli bir sistem ve bilimsel ilkeye dayanarak vücut dokularına uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Juno’da tasarlanan masaj odalarıyla kullanıcıların terapilerini en iyi şekilde tamamlamaları amaçlanır. Tüm konsept dekoratif malzemeler ve aksesuarlar dahil olmak üzere kullanıcıların rahatlığını arttırmak amacıyla bir bütün oluşturmaktadır.

Size özel bir tasarım ile Size Özel Bir Sauna…
4 kıtada, 4000’in üzerinde başarılı proje deneyimi…
Juno Individual; Mükemmel bir Sauna’nın tanıtımını sizden aldığı bilgiler doğrultusunda, sizin zevkinize ve mekanınızın mimarisine göre tasarlar ve mükemmel bir işçilikle uygular. Mimar ve mühendislerimiz tarafından yapılan tasarımlarda düşlerinizi harekete geçirmeye ve özgün tasarımlar üretmeye çalışırız. Alternatif ve teknolojinin olanaklarını kullanarak alışık olduğunuzun dışında, tamamen size özel bir Sauna ortaya koymak öncelikli hedefimizdir.

Size düşen; düşlediğiniz Sauna’nın tanımını yapmanız… O saunayı tasarlamak, incelikle detaylandırmak ve ahşaba hayat katmak bizim işimiz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

FRIGIDARIUM:
Antik Roma banyolarında içerisinde havuzda bulunan soğuk bölümdür. Eski çağlarda hamamdan sonra kullanılan frigidarium havuzları genellikle kar ile soğutulur ve yapıların kuzey cephelerine kurulurdu. Bu sayede havuzların suyunun soğuk kalması sağlanırdı.
Günümüzde frigidarium havuzlarına şok havuzları denmekte ve sıcak terapiden sonra ani soğuma bu havuzlar sayesinde sağlanmaktadır. Sıcak terapi sırasında açılan cilt gözenekleri; temizlenir ve şok havuzları sayesinde kapanarak gerginleşir. Bu da cildin daha diri ve genç görünmesini sağlamaktadır.

CALDARIUM:
Sıcak terapi sistemleri antik roma döneminden bu yana farklı formlarda uygulanmaktadır.
Caldarium sauna ve buhar odasına nazaran daha yumuşak bir ısı ve buhar terapisi sunar. En yüksek sıcaklık 45-50⁰C’dir. Bu nedenle fazla ısı ve buhardan hoşlanmayanlar ya da tansiyon problemi yaşayanlar için ideal bir sıcak terapi sistemidir.
Yumuşak ısı sayesinde vücudun doğal serinletme sistemi çalışır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur, kasları gevşetir ve daha derin nefes alınmasını sağlar.

TEPIDARIUM:
Roma döneminde duvarlar ve zemin ısıtılarak insan vücudunun bu sıcak temasıyla rahatlatıldığı terapi sistemleriydi.
Tepidarium diğer sıcak terapilere nazaran kurudur ve loş ışıkla aydınlatılır. Günümüz teknolojisi ile ısıtılan taş yataklar özel aydınlatmalarla kombine edilmiştir. Ortam sıcaklığı (39⁰C) vücut sıcaklığı civarında olduğundan kan dolaşımını baskı altında kalmadan düzenler. Tepidarium kasların gevşemesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Tepidariumda vücuttaki pozitif etkiyi görebilmek için minimum 30 dakika kalınması gerekir. Ancak yumuşak hava sıcaklığı sebebiyle kişinin arzusuna bağlı olarak istenilen süre zarfında kalınıp dinlenme sağlanabilir.

NEGATİF İYON ETKİLİ SİSTEMLER:

Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre elektrik akımları bizim ruh halimizi, enerjimizi ve sağlığımızı ciddi ölçüde etkilemektedir.

Yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlardaki floresanlar, bilgisayarlar ve klimalar gibi teknolojik cihazlar havadaki pozitif iyonları arttırıyor. Pozitif iyonların fazla olduğu ortamlarda insanlar daha stresli ve daha yorgun oluyorlar. Ayrıca birçok solunum hastalığını (astım, saman nezlesi vs.) da böyle ortamlar tetikliyor.

Bunun yanı sıra dünyanın en sakin ve dinlendirici yerleri negatif iyon yoğunluğunun fazla olduğu ortamlardır. Okyanus kenarları, ormanlar, yağmur sonrası doğal ortamlardır. Böyle ortamlarda insanlar kendilerini dinlenmiş ve yenilenmiş hisseder.

Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar; saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı belirtilerini azaltıyor.

BİTKİ DUVARLAR:

Türkiye’de uygulamasına sık rastlanmayan bitki duvar sistemleri negatif iyon etkisinin en yeni konseptlerindendir. JUNO kalitesiyle hayat bulan sistemlerimiz alternatif bir negatif iyon uygulamasıdır.

Özel yetiştirilip yurt dışından ithal edilen bitkiler farklı alanlara uygulanarak üzerinden tuzlu su yağdırılmaktadır. Tuzun bilinen negatif iyon etkisi özel bitkilerle birleşerek hem görsel hem de işlevsel olarak yepyeni bir tasarım oluşturmaktadır.

Bu bitkileri ister karşılıklı duvarlara yerleştirerek bir yağmur koridoru oluşturur ister dış cephenizde ya da yürüyüş yollarınızda kullanır isterseniz de bina içinde kolonlara uygulayarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Bu yapıları birçok alternatifle çeşitlendirmek mümkündür.

TUZ ODALARI:

Tuzla gelen mucizevi sağlık…

Binlerce yıldır kullanılan doğal antiseptik olan tuz juno farkı ile profesyonel ellerde yaşam buluyor.

Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Çoğu ülkede kullanılan bir metot olan tuz terapisinin ülkemizdeki örneklerinin ilerleyen yıllarda daha da artması beklenmektedir. Haloterapi olarak da nitelendirilen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tamamen tuzla kaplı ortamda yaptırılan bu nefes egzersizleri solunum sorunu yüzünden tedavi olan hastaların iyileşme süreçlerini gözle görülebilir oranda hızlandırırken diğer yandan da tuzun anti-depresan özelliği çağın hastalığı depresyonun tedavisine de yardımcı olmaktadır. Siz de bu ve bunun gibi sorunlardan muzdaripseniz tuz terapisini deneyebilirsiniz. Kuru tuz aerosol terapisi mevcut ilaçlar ve tedaviler ile birlikte güvenle kullanılabilir ve size daha önce hiç yaşamadığınız bir rahatlama sağlar.

HANGİ KOŞULLAR TUZ TERAPİSİ İLE TEDAVİ EDİLEBİLİR?

 • Astım atakları
 • Alerji
 • Kistik Fibrozis
 • Akut Solunum Yolu Hastalıkları
 • Amfizem
 • KOAH
 • Burun tıkanıklığı (burun tıkanıklığı)
 • Otitis Media(orta kulak iltihabı)
 • Kronik bronşit
 • Pnömoni(zatürre)
 • Bronşektazi
 • Öksürük
 • Hırıltı
 • Sigara içicileri
 • Mukozal ödem
 • Soğuk algınlığı ve grip
 • Sinüzit
 • Tonsilit
 • Egzama
 • Sedef hastalığı
 • Saman nezlesi

HANGİ DURUMLARDA TUZ TERAPİSİ SAKINCALIDIR?

 • Ateşli enfeksiyonlarda
 • Kanser geçirmiş hastalarda
 • Tüberküloz geçirmiş veya geçirmekte olan hastalarda
 • Kalp yetmezliği olan kişilerde
 • Yüksek tansiyon hastalıklarında
Size özel Türk hamamı…
4 kıtada, 4000’in üzerinde başarılı proje deneyimi…

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Danışmanlık ve Proje Yönetimi Hizmetlerimiz


Strateji ve SWOT analizlerini gerçekleştiririz.
Tasarım ve şantiye aşamalarında danışmanlık sağlarız.
Yönetim ve işletme konularında danışmanlık sağlarız.
Teknik personel eğitim hizmetleri veririz.

Mimari, Mühendislik ve Uygulama Hizmetlerimiz


Projeyi çizer, detaylandırırız.
Maliyet analizi ve projeksiyonunu gerçekleştiririz.
“İşletme Odaklı” çözümler geliştiririz.
Uluslararası standartlarda uygulamalar gerçekleştiririz.
Tüm üniteleri bünyemizde üretiriz.

Tasarım ve Konsept Geliştirme Hizmetlerimiz


Spa & Wellness konseptleri geliştiririz.
Strateji ve hedefleri belirleriz.
Strateji ve hedeflere uygun malzemeleri seçeriz.
İç ve Dış Mekanları tasarlarız.
Projelendiririz.
Üç boyutlu “gerçek detaylarla” görselleştiririz.

REFERANSLARIMIZ

Alavya Alaçatı 2016-12-05T11:22:32+00:00
Ambassador Hotel 2016-12-05T11:20:59+00:00
Best Western 2016-12-05T11:20:29+00:00
Calista Resort 2016-12-05T11:19:55+00:00
Conrad Hotel 2016-12-05T11:19:25+00:00
Crowne Plaza 2016-12-05T11:19:00+00:00
Dap Royal 2016-12-05T11:18:34+00:00
Eresin Topkapı 2016-12-05T11:17:50+00:00
Dedeman Bostancı 2016-12-05T11:17:11+00:00
Gorrion Hotel 2016-12-05T11:16:35+00:00
Grand Tarabya 2016-12-05T11:16:04+00:00
Hillside Club 2016-12-05T11:15:22+00:00
Hilton Doubletree 2016-12-05T11:14:50+00:00
Hilton 2016-12-05T11:14:12+00:00
Holiday Inn 2016-12-05T11:13:43+00:00
Hyatt Regency 2016-12-05T11:13:08+00:00
InterContinental 2016-12-05T11:12:36+00:00
Jw Marriott 2016-12-05T11:11:52+00:00
Kempinski Hotel 2016-12-05T11:11:22+00:00
Parma Hotel 2016-12-05T11:10:51+00:00
Qawra Palace 2016-12-05T11:10:13+00:00
Ramada 2016-12-05T11:09:42+00:00
Renaissance İstanbul 2016-12-05T11:09:15+00:00
Ritz Carlton 2016-12-05T11:08:41+00:00
Rixos Palm Dubai 2016-12-05T11:08:06+00:00